Film Posters (2)

Altı-Üstü Deniz

Denizi herkes sever ancak onu Sinop’ta yaşayan balıkçılar gibi yakından tanıyor muyuz?

Film Posters

Artakalanlar

Birçokları tarafından “cennet” olarak tanımlanan Foça’nın güzellikleri arasında doğmuş, büyümüş ve aynı zamanda küçük bir kasabada yaşamanın zorluklarını sırtlarında taşıyan gençlerin hikayesi.

5affb3791f-poster

Aslında Yalnız Değildi

Bataklık Arapları” topluluğunun üyesi Fatma’nın kültürü ve geçim kaynağı, Irak’ın sulak alanlarının eşsiz ekosistemiyle sıkı bir şekilde bağlantılı.

Afiş

Ateş ve Su

Ekmek yapmak, sabun yapmak Batı Anadoluda kadınların geleneksel işleridir. Peki, kim demiş kadınlar balıkçılık yapamaz diye!

Poster aaf9fc3636-poster

Başka Vatanımız Yok

Ataları Osmanlı tarafından tarımda çalışacak işgücü olarak getirildi. Bugünün Afro-Türklerini Afrikayla ilişkilendirebileceğimiz tek şey ten renkleri.

Film Posters (1)

Bir Kadının Hareketi

Ona güç veren şey kökenleri Tamil Nadu’ya dayanan bir klasik Hint dansı olan Bharatanatyam oldu, o da ve bu dansın sembolü haline geldi.

Poster d071f43620-poster

Bir Kesit Troya

Kazı alanında 20 yılı aşkın bir süre çalışmış, arkeolojik alanın hemen yanı başındaki Tevfikiye Köyünden Engin Cumalı ile bir Troya turu.

Film Posters (12)

Bira Ustası

Fin Laponyasındaki Lapin Kulta birası tayfasının da gösterdiği gibi iyi bir mayayı uluslar ötesi bir şirket bile alt edemez.

Poster POSTER_CALALAI

Calalai – arada-kalmışlık

Endonezya’da yaşayan Bugiler’e göre dünyada beş farklı cinsiyet vardır. Erkek ve kadın “arasında kalan” bir cinsel kimlik olan “calalai” de bunlardan biridir.

Stalking chernobyl poster1

Çernobil’in İzinde: Kıyametten Sonra

Dünyanın en kötü şöhretli nükleer felaketinden 30 yıl sonra, bağımsız iz sürücüler ile çeşitli organizasyonlar düzenleyen gezi rehberleri 20. Yüzyılın rahatsız edici kültürel mirasından bir kesiti gözler önüne seriyorlar.

Film Posters (4)

Çıraksız Usta

Şair, zanaatkar ve Marmaris’te deri sandalet yapan son usta Fevzi Olca ile tanışalım.

Film Posters (8)

Derik’te Kalanlar

Derik’te Kalan son üç Ermeni, Zekeriya Sabuncu. Yurşalin Demirci ve Naif Demirci’nin hikayesi.

EFFE•LABEL•-2020_3728047c1024693c92765cb6515582eb
avrupa-birliği-sivil-dusun-programii

Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla FOÇA FİLM GÜNLERİ'ne aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Grif cd1

Copyright 2019 Foça Film Günleri | © Her Hakkı Saklıdır.