Foça Film Günleri 2021 Atölyeleri kapsamında, kültürel mirasın kayıt imkanlarıyla arşivlenmesi ve yarınlara aktarımını desteklemek amacıyla, ulusal bir haber ajansında muhabir olan Ersoy Toptaş tarafından video ve foto muhabirliği atölyesi düzenlenecek.

Foça Belediyesinin desteğiyle yürütülecek atölye sürecinde haber videosu ve fotoğrafı çekim ve röportaj teknikleri anlatılacak ve muhabirlikte kullanılan ses ve kayıt ekipmanı tanıtılacak. Atölyenin ayrıca uygulamalı bir aşaması da olacak ve katılımcılar ikişer kişilik gruplar halinde Ersoy Toptaş danışmanlığında birer haber metni/videosu oluşturacaklar. Altı kişilik kontenjanı olan 4 saat sürecek ücretsiz atölyemizi 13 Eylül (Pazartesi) ve 15 Eylül (Çarşamba) tarihlerinde ikişer saatlik toplantılar halinde gerçekleştirileceğiz ve sonunda katılımcılık belgesi vereceğiz.

Atölye başvuruları, Foça'da ikamet eden, hem 13 hem 15 Eylül'deki oturumlara katılabilecek olan ve 20-26 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Foça Film Günlerinde en az bir gün gönüllü muhabirlik yapabilecek herkese açıktır.

Başvuru için focafilmdays@gmail.com adresine 8 Eylül Çarşamba gününe kadar bir e-posta göndererek atölyemizle neden ilgilendiğinizi, gelecekte öğrendiğiniz bilgilerle ne yapmak istediğinizi açıklamanızı rica ediyoruz. Bunun dışında atölye için tercih ettiğiniz saatleri de (a.12-14 arası, b.17:30-19:30 arası, c. fark etmez) lütfen belirtin.