Best of 2018

2018 Ekim ayında düzenlediğimiz 1. Foça Film Günleri'ni kaçırdıysanız eğer
Nisan ayı boyunca Cuma akşamları ‘Foça Film Günleri, Best of 2018’ ile bize katılabilirsiniz.

Foça Film Günleri, Best of 2018

Birincisi 2018 yılında düzenlenen Foça Film Günleri'nin "Best of 2018" gösterimleri için Nisan ayı boyunca Cuma akşamları Eski Foça ve Yeni Foça'da bize katılın.
Film gösterimleri saat 20:00'de başlayacaktır. Tarih, Mekan ve Film
listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Deniz

Akdeniz'deki 4 farklı ülkeden filmler.

Ciano
Bir Balıkçının Hikayesi

     Luciano Monin, rengarenk balıkçı evleri ile tanınan Venedik’in Burano Adasında balıkçılık yapmaktadır fakat her yıl artan turist sayısı ile birlikte adanın balıkları ve balıkçılarının sayısı da azalmaktadır.

Akvaryumda Sessiz, Sakin

     Belgesel, Datça-Bozburun yarımadasında eşleri ve çocuklarıyla birlikte balıkçılık yaparak geçimlerini sağlayan kadınların yaşayışlarını ele almaktadır.

Adadan Hikayeler
Tuzla Tavaları

     4 yüz yıldır bu işi yapan ailesinin işini devam ettiren 'Tuz Adamın Kızı' Josephine Xuereb "tuzla tavalarına bakarken onları yapan insanların izlerini görürsün” diyor.

Koyunadası

On yedinci yüzyılda, Osmanlılar ve Venedikliler Ege Denizi ve Akdeniz üzerinde kontrol elde etmek için kıyasıya bir rekabet içindeydiler.

Tarihi Canlandırmak

Geleceği göz önünde bulundurarak geçmişi keşfetmek..

Devlerin Omuzlarında Durmak

     Bir zamanlar İskoçya'nın kuzey doğu kıyısında yaşamış olan güçlü ve savaşçı bir millet olan 'Pict'lerin yazı dili yoktu ama resimlerle fantastik imgeler oluşturmuşlardı.

Jerash Savaşı

     İyi korunmuş bir hipodrom alanında geçen bu filmde, bir grup lejyoner, gladyatör, ve arabacı Ürdün’ün antik geçmişine sahip çıkmaya çalışıyor.

Katman

     Yapılmakta olan bir arkeolojik kazıyı izlerken “Aslında burada ne oluyor?” sorusuna cevap vermek bazen zor oluyor. Katman, Prof. Gül Pulhan, Stuart Blaylock ve onların...